„Dylematu 5”

  CAŁY SERIAL:
 1. Eksplozja
 2. Spóła
 3. Biznes
Dalsze losy bohaterów kultowego już dziś serialu "Alternatywy 4" - mieszkańców jednego z bloków na Ursynowie. Na ekranie pojawiają się postaci dobrze znane fanom tamtego serialu: państwo Balcerkowie; konstruktor Marek Manc; wiecznie skłóceni sąsiedzi - panowie Kotek i Kołek, których teraz dodatkowo poróżniła dawna pani Kołkowa, a obecnie Kotkowa; docent Zenobiusz Furman, do którego nadal wzdycha nauczycielka Bożena Lewicka; pani Kolińska - niegdyś śpiewaczka, a teraz znudzona małżonka safandułowatego hodowcy dziwnych owadów. Oczywiście, przez te dwadzieścia parę lat wielu lokatorom porodziły się i dorosły już dzieci.
Dawna pani Aniołowa jest teraz prężną przedstawicielką dużego banku, z powodu którego na lokatorów padnie blady strach. Pojawiły się też nowe postaci: policjant Wojtaszek z żoną i synem, marzący o awansie do CBŚ, a tak naprawdę lubiący przede wszystkim gotować, czy pan Rychu - przedstawiciel młodego pokolenia, nastawiony na łatwy i duży zarobek.
Rychu wynajmuje bowiem mieszkanie, w którym zakłada agencję towarzyską i zatrudnia trzy ponętne Ukrainki. Przede wszystkim zaś w miejsce dawnego gospodarza domu, wszechwładnego Anioła, na Ursynowie pojawia się niejaki Jan Pokorny - cwaniaczek o bardzo niejasnej przeszłości, były konfident, który w nowej rzeczywistości będzie równie skutecznie jak dawniej wykorzystywał dawne umiejętności. [TVP]

Notatka:
Z uwagi na miażdżącą krytykę zarówno widzów, jak i recenzentów, Telewizja Polska wstrzymała dalszą produkcję serialu. Z planowanych 13 odcinków ukończonych i emitowanych zostały tylko 3.
Początkowo reżyserem miał być Wojciech Smarzowski, jednak ze względu na „różnice artystyczne” na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć zrezygnował z realizacji serialu.

Produkcja: 2006-2007
Premiera TV: 1 maj 2007
Reżyseria: Grzegorz Warchoł
Muzyka: Janusz Stokłosa
Obsada: Hanna Bieniuszewicz, Jerzy Bończak, Jerzy Kryszak, Kazimierz Kaczor, Stanisława Celińska, Tomasz Sapryk, Witold Pyrkosz, Wojciech Pokora, i inni
[ kompletna obsada wymieniona na stronach poszczególnych odcinków ]


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.141209

(POL) polski,


3 komentarze:

 1. Do "Alternatyw" nie umywa się, to fakt, ale nie był aż tak zły jak to jest opisywane.
  Myślę, że podobnie jak za "komuny" wielu ludzi nie potrafiło się śmiać z otaczających ich bzdur, tak samo w "III RP" nie chciano się śmiać z otaczających ich debilizmów.
  Polacy potrafią dostrzec wady tylko u poprzednich pokoleń, obecne są zawsze idealne, choćby słoma wiechciami wyłaziła im z cholewek (obecnie już lepszych niż za PRL, ale mentalność pozostała ta sama). Twórcy trafnie pokazali brak różnicy między dawnym cieciem domu z "Alternatyw" i jego współczesnym odpowiednikiem, a mieszkańcy zamienili stary dom na niby lepszy (PRL na III RP), ale poza tym, że nowy dom jest ładniejszy - niewiele się zmieniło...
  Wielka szkoda, że tylko 3 odcinki zostały zrealizowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni zgadzam się z powyższym. Dobrze powiedziane!

   Usuń
 2. Dla mnie to gówno a nie serial, nie ma nic wspólnego z orginałem a docip jest na poziomie produkcji holyłuda tylko brakuje mu jeszcze srania, pierdzenia i rzygania aby stał się typowym holyłudzkim materiałem Oskarowym!!

  OdpowiedzUsuń