- CAŁY SERIAL:
- Pierwszy reportaż
- Główna wygrana
- Niepowtarzalne zdjęcia
- Oszustka
- Zakochane duchy
- Kłopotliwa nagroda
- Willa na przedmieściu
W każdym odcinku przygotowują jeden przeważnie banalny temat, często jednak napotykają na zupełnie nieprzewidziane, komiczne wręcz sytuacje, które dają im materiał na dużo bardziej oryginalny artykuł.
Pierwszy polski serial telewizyjny i prawdopodobnie jeden z pierwszych (jeśli nie pierwszy) seriali telewizyjnych w krajach tak zwanego "obozu socjalistycznego" (byłych krajów satelickich ZSRS pod okupacją komunistyczną). Scenariusze odcinków 2, 4 i 6 napisał Stanisław Bareja (we współpracy z Jerzym Ziarnikiem), ale jak wspominał Jan Kobuszewski, podczas produkcji serialu „Bareja pojawiał się na planie chyba każdego z odcinków”.
Produkcja: 1964
Premiera TV: 5 styczeń 1965
Reżyseria:
odcinki: 1, 3, 5, 7
odcinki: 2, 4, 6
brak informacji
Barbara Raczyk, reporterka w redakcji "Echa"
Jan Buszewski, fotoreporter w redakcji "Echa"
Gawlikowski, redaktor naczelny "Echa"; w odcinku 7 nie występuje w napisach
i inni
[kompletna obsada na stronach poszczególnych odcinków]
Notatki:
Pierwszy polski serial telewizyjny, wówczas jeszcze zwany "serią filmów telewizyjnych" (z braku innej polskiej nazwy), do którego scenariusze zostały napisane przez m.in. Stanisława Bareję i Lecha Pijanowskiego (pod pseudonimem Janusza Jaxy).
Jak nietrudno zauważyć, personalia głównych postaci są grą słowną nazwisk aktorów ich grających: Jan Kobuszewski gra Jana Buszewskiego, Janina Traczykówna - Barbarę Raczyk, zaś Mieczysław Pawlik - naczelnego Gawlikowskiego. W jednym z odcinków pomyłkowo (lub pozostawiono to specjalnie) wyrażnie słychać nawet, jak jedna z postaci podczas dialogu nazywa "Buszewskiego" Kobuszewskim...
IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
02.170322
(POL) polski,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz